Snapseed - Jak urządzić pokój dla 3 latka-czyli ewolucja dziecięcego pokoju
Wnętrza

Jak urządzić pokój dla 3 latka-czyli ewolucja dziecięcego pokoju

Mówią, że czas szybko płynie… coś w tym jest, bo od kiedy jestem Mamą na cały etat czas płynie w trybie turbo. Mój synek ma już 2,5 roku i przechodzi nie tylko prawdziwy bunt, ale także ma już swoich pierwszych idoli. Wybór padł na sympatyczną gromadkę Przyjaciół z Kubusiem Puchatkiem na czele. Jeśli Ty zastanawiasz się jak urządzić pokój dla 3 latka to mam nadzieję, że Ci w tym pomogę.

Chłopak rośnie jak na drożdżach, więc niektóre elementy w jego pokoju wypadało już zmienić. Podczas projektowania przestrzeni wzięłam pod uwagę także zainteresowania tego małego człowieka, który dobitnie okazuje swoje własne zdanie. Nie ukrywam, że było to dla mnie wyzwanie bo zależało mi na jego zadowoleniu, a dla mnie jego uśmiech jest bezcenny.

Jak wiesz aranżacja przestrzeni to dla mnie przyjemność w najczystszej postaci, także tym bardziej ucieszyłam się z możliwości zmian, które mogłam przeprowadzić. W ten sposób udało mi się połączyć przyjemne z pożytecznym.

Pokój dla 3 latka – motyw przewodni

Obecnie mój Syn jest fanem Kubusia Puchatka i wszystkiego co z nim jest związane. Podążając tym tropem to własnie on stał się motywem przewodnim pokoju. Dzięki fototapecie od tapetuj.pl udało nam się zagospodarować skos w dachu, który stał się punktem centralnym pokoju jak i prawdziwą ozdobą. Fototapeta idealnie zapełniła pustą przestrzeń, ale także sprawiła, że jest tutaj po prostu przytulnie. Wybraną przeze mnie tapetę znajdziesz tutaj -> KLIK  ,a poniżej znajdziesz zdjęcia z kolejnych etapów jej klejenia, ponieważ taką wielkość, którą wybrałam była w 3 częściach. Tapeta ta jest na flizelinie i jest dość gruba, co dawało pewność, że podczas klejenia nie przerwie się. Ponadto samo klejenie nie było trudne, ale pamiętaj – nie szczędź kleju i postępuj dokładnie z załączoną instrukcją, a sukces murowany!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Pokój dla 3 latka – meble

Na pierwszy plan wysunęła się konieczność zmiany łóżeczka. Obecnie popularne są łóżeczka domki, tak więc podążyliśmy tym tropem. Jednak pokusiliśmy się o wykonanie go samodzielnie z sosnowych desek oraz kantówek i tak oto powstało nowe łóżeczko – domek DIY. Całość wykonania takiego łóżeczka zajęła mojemu mężowi oraz jego Tacie 1 niedzielę. Do tego dochodzi kwestia szlifowania i impregnacji, ale o tym powiemy w innym poście

pokój dla 3 latka

Reszta mebli tj. komoda na ubrania, komoda na książki pozostały bez zmian – nadal doskonale spełniają swoją funkcję oraz idealnie komponują się razem z sosnowym łóżeczkiem.

pokój dla 3 latka

Pokój dla 3 latka – dodatki

Całości dopełniają dodatki, bo są one nadają każdemu wnętrzu swój charakter. Jak to u mnie bywa nie mogło zabraknąć rzeczy własnoręcznie przeze mnie wykonanych tak więc w pokoju znalazły się:

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wykonać powyższe rzeczy wystarczy, że w nie klikniesz.

Ponadto dokupiłam:

  • lampiony (2 łańcuchy w Pepco za kilkanaście złotych każdy),
  • chmurki – lampki (także w Pepco za około 15 złotych każda),
  • namiot tipi z kocem i poduchą (całość kosztowała mnie około 100 złotych w Kiku),
  • dywanik zygzak (około 50 zł w Netto).

Nie mogło zabraknąć także nowej oczywiście większej pościeli dla mojego wielkoluda. Wybrałam jeszcze rozmiar przejściowy czyli 100×135. Za wypełnienie (kołdra + poduszka) oraz 2 zestawy pościeli zapłaciłam około 100 zł wraz z przesyłką na allegro.

Pokój dla 3 latka – ewolucja dziecięcego pokoju

Tak prezentuje się całość pokoju mojego Janka po zmianach. Jeśli jesteś ciekawa jak wyglądał on na początku to zapraszam ->TUTAJ.  Nie muszę dodawać, że Synek był pod ogromnym wrażeniem samej fototapety jak i zadowolony z posiadania nowego łóżeczka. Problem usypiania został rozwiązany – tuż przed zaśnięciem wpatruje się w swojego przyjaciela, a i koszmary już nie są straszne

A Jak Tobie podoba się taki wystrój? Koniecznie daj nam znać. Czekamy na Twój komentarz!

Pst! A tutaj możesz zapisać się na nasz Newsletter 😉

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.
Close
%d bloggers like this: