Łazienka w drewnie
Wnętrza

Łazienka w drewnie

Całkiem niedawno przedstawiłam Ci projekt łazienki mojego nowego domu (KLIK). Dla przypomnienia panować tam będzie styl rustykalny, czyli swojski, naturalny i dziś pokażę Ci jak ta łazienka w drewnie wygląda po zrealizowaniu przedsięwzięcia.

 

Łazienka w drewnie – przed

4,19 mkw, czyli mało, zwłaszcza że w jednym pomieszczniu ma być toaleta, wc, w tym zarówno wanna, jak i prysznic…

Tak to wyglądało przed aranżacją:

 

 

Łazienka w drewnie – realizacja

 

Kocham styl rustykalny. Lubię czuć zapach drewna i delektować się naturą. A biała cegełka z uroczymi cokołami nadają smaczku całej aranżacji.

Nie będę powtarzać postu o projekcie łazienki, powiem jednak, że udało się go zrealiować w całości!

A oto szczegóły i zdjęcia:

 

Ściany

Wykonana niczym ściany kamienicy – małe, obłędne płytki Tamoe Paradyż, przyklejone w formie cegły. Udało mi się również dobrać cokoły zwieńczające tej samej firmy.

 

 

Podłoga

W całym mieszkaniu zdecydowałam się na płytki podłogowe. Z uwagi na ogrzewanie podłogowe uznałam, że ani parkiet, ani panele nie będą dobrym wyborem. Płytki też mogą przypominać do złudzenia drewno i takie właśnie zakupiłam -> KLIK.

 

Łazienka w drewnie

 

Blaty

Od dawna marzyła mi się łazienka w drewnie. Uważam, że odpowiednio zabezpieczone drewno (olejem lub lakierem) nadaje się do tego typu pomieszczeń. Zamówiłam, więc odpowiednio odmierzone blaty dębowe, koniecznie nierówne na brzegach, aby nadać powstałym z nich szafkom rustykalny, naturalny wygląd.

 

Łazienka w drewnie

 

Z tych cudownych kawałów drewna powstały:

1. Szafka pod umywalkę:

 

 

Umywalka chyba pasuje do całej arażacji? Kupiłam ją tutaj.

 

2. Obudowa pralki:

 

Chciałabym zostawić temat budowy szafki na osobny post, w którym dokładnie opiszę co trzeba zrobić, aby samemu skręcić blaty oraz drzwiczki (to wcale nie jest skomplikowane).

Od razu powiem, że w podobny sposób wykonałam drzwiczki do wnęki nad wc. Powstała tam całkiem spora szafka!

 

Łazienka w drewnie

 

Lustro

Do tego wnętrza pasuje jedynie lustro w drewnianej ramie. Nie znalazłam jednak idealnego w internecie, albo znalazłam, ale za bardzo wysoką cenę. Pozostało mi tylko jedno – ZRÓB TO SAM.

Kupiłam zwykłą taflę lustra za 39 zł w Castoramie i drewniane listewki, które postarzyłam. Chwila bejcowania i klejenia ramy i kilkaset złotych pozostało w kieszeni.

 

 

Zapraszam Cię do naszego osobnego wpisu na temat wykonania drewnianej ramy lustra -> KLIK.

 

Tapeta

Czas na wisienkę na torcie.

Łazienka jest dość mała, postanowiłam ją zatem powiększyć optycznie. Jak? Dzięki tapecie, która ukazuje widok w dali. W przywieszonym na przeciwko lustrze odbija się perspektywa panoramy.

To produkt firmy Foteks, gdzie jest ogromny wybór wzorów tapet i fototapet z rozgraniczeniem na rodzaj pomieszczenia. Ponieważ moja tapeta jest w łazience, musi być więc przystosowana do pomieszczeń wilgotnych, a Foteks takie produkty oferuje -> KLIK.

 

 

Mój wybór tapety jest dość osobisty – kocham Włochy, prawie tak samo jak DIY 🙂 a kamienne uliczki zwodzonego miasta bardzo mi przypasowały do całej aranżacji.

Wanna + prysznic

Tutaj miało być po prostu funkcjonalnie. Wanna z hydromasażem (idelane rozwiązanie po ciężkim dniu) oraz parawan nawannowy, który umożliwił zainstalowanie prysznica.

 

Z kilkoma dodatkami moja łazienka wyglada tak:

 

 

W tej łazience czuję się wspaniale, myślę że jest naprawdę funkcjonalna i klimatyczna.

W najbliższych postach przedstawię odsłony również innych pomieszczeń w tmy samym – rustykalnym stylu!

A jeśli masz ochotę, zapraszam Cię serdecznie do zapisu na nasz pomysłowy Newsletter 😉

 

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.
Close
%d bloggers like this: