Jutowa choinka
Boże Narodzenie DIY,  DIY

Jutowa choinka

Święta już pukają do drzwi, nie zapomnijmy w tym świątecznym szale o odrobinie czasu dla naszych domów. Nie tylko pachnące zasłony i wypieki nadadzą naszym domom uroku, ale małe dodatki również. A jeszcze większe serce zobaczymy w naszych wnętrzach jeśli samodzielnie wykonamy choćby drobne dekoracje. Dziś chciałam Ci zatem pokazać jak dosłownie w 10 minut możesz wykonać ozdobę, która w mojej ocenie nie jest tandetna, ma swój styl i jest bardzo tania – jutowa choinka.

Potrzebne rzeczy:
  • Styropianowy stożek
  • Sznurek jutowy
  • Klej na gorąco
  • Patyczek
  • Kawałek drewienka
  • Cekiny, gwiazdki, ozdoby
  • Nożyczki

 

Jutowa choinka

 

Poziom trudności: Łatwe

Czas trwania: 10 minut

Koszt: Dosłownie kilka złotych za ozdoby, które możesz kupić np. w pasmanterii. Jednak wiele rzeczy na pewno masz w domu!

 

Jutowa choinka

Zacznij od rozgrzania kleju na gorąco i przygotuj jego zapas. Powoli smaruj stożek klejem i przyklejaj sznurek wokół niego zaczynając od podstawy, aż po sam szczyt.

 

 

Następnie wbij patyk głęboko w choinkę, aby był solidną podporą.

 

 

Teraz czas na dekoracje. Ja użyłam małych, samoprzylepnych perełek oraz malutkich gwiazdek przyklejonych klejem na gorąco. Na sam szczyt dodałam miniaturkę choinki. Ale równie dobrze możesz użyć tasiemek, filcu, wstążeczki, guzików, czy czegokolwiek co masz w domu lub co Ci się spodobało w pasmanterii.

 

Jutowa choinka

 

 

Dobra teraz tylko przyklej choinkę na patyku do drewnianej podstawki i zakryj klej np. białym puszkiem imitującym śnieg.

 

 

I już!

Lubię takie delikatne i stonowane dekoracje, które nie „walą” po oczach pstrokatymi kolorami . Choinka idealnie pasuje do mojego wnętrza.

I jak? Może być jak na 10 minut pracy?

Zapraszam Cię po więcej naszych świątecznych inspiracji oraz na nasz Newsletter!

 

 

Close
%d bloggers like this: