2 lata dekostacji

2 urodziny dekostacji!

Nie wiem, czy wiesz, ale dokładnie 2 lata temu powstał pierwszy wpis na naszym blogu. 31 października 2015 roku zdecydowałyśmy się ogosić o „naszym istnieniu”. Na naszą pierwszą rocznicę napisałyśmy dość soczyste podsumowanie roku (tutaj możesz je przeczytać), a co działo się w ostatnich 12 miesiącach? Czy był to dobry rok? Czy zrobiłyśmy jakieś postępy? Czy wszystko poszło dobrze i czy coś mogłyśmy zrobić lepiej? Dziś rozprawię się z całym ubiegłym rokiem.

W pierwszym roku istnienia bloga musiałyśmy nauczyć się go po prostu.. prowadzić. Bo to nie tylko tworzenie tekstów i rękodzieła, ale szereg dodatkowych działań związanych z utrzymaniem i wyglądem strony. To praca z Social Media, to reklama, marketing i jeszcze kilka innych umiejętności, o których tak jeszcze niedawno nie miałyśmy pojęcia. Ekspertami wciąż nie jesteśmy, ale każdy dzień uczy nas czegoś nowego. 2 lata dekostacji za nami! Co się więc wydarzyło w tym okresie i czy możemy świętować nasze urodziny?

 

Nowe wyzwania

W tym roku założyłyśmy sobie nowy cel – rozszerzyć działalność o projektowanie i aranżację wnętrz.

I stało się!

Przyszedł do nas pierwszy klient ze zleceniem urządzenia salonu. Później było biuro, a później… sama wcieliłam się w rolę klienta! Dlaczego? Bo kupiłam z mężem nowe mieszkanie, które jak biała kartka było polem do popisu i spełnieniem wnętrzarskich marzeń. Ten projekt wciąż trwa, ale już udało się zaprojektiować i po części zrealizować kilka pomieszczeń!

Wiedz, że zaplanowanie przestrzeni dla siebie jest chyba największym wyzwaniem. O wiele łatwiej proponować zmiany komuś, a o wiele trudniej się na nie zdecydować samemu;)

Zobacz jakie ciekawostki planuję w nowym M4! Będzie tu duużo drewna, sporo bieli i jeszcze więcej DIY.

Dzisiejszy post jednak nie ma mówić o przyszłości, zatem zobacz jakie ciekawe projekty są za nami:

Nowe mieszkanie, to naprawdę wyzwanie

Projekt łazienki 

Projekt sypialni w stylu rustykalnym

 

Trudności

Jak to w życiu bywa, były również trudności. Przyznam, że naszą największą bolączką w ubiegłym roku było połączenie pracy etatowej oraz blogowej. Karola zmieniła pracę na nową, co oznacza więcej wyzwań, nauki, nagdodzin. W dodatku zaczęła remont mieszkania, które wykańcza absolutnie samodzielnie. Magda, z kolei, codziennie jeździ po całej Polsce i wraca do domu wieczorami. A po prowrocie należałoby usiąść do bloga, do nowych robótek, do „drugiej” pracy.Oczywiście blogowanie jest pasją, o tak! Trzeba jednak pamiętać, że i na to czas trzeba znaleźć, aby to miało ręce i nogi. A tu przecież czasem trzeba odpocząć ,albo się dzieckiem zająć.

 

2 urodziny dekostacji

 

Broń Boże nie pomyśl sobie, że narzekam! Nasz blog to też nasze dziecko! Kochamy je, ale trzeba się nim zaopiekować 🙂

Nasz największy żal to zbyt mała ilość postów w ciągu ostatniego roku, rozliczamy to na minus niestety. Jest to rzecz, nad którą z pewnością musimy się popracować.

 

Współpraca

Niewiele osób wie, ale blog to też pole do nawiązania szeregu współprac. Takie współprace nie mogą być przypadkowe i nie każda współpraca jest dla bloga odpowiednia. Należy ją dobrze dobrać do projektu, aby ze strony nie zrobił się śmietnik. My staramy się takie współprace nawiązywać coraz częściej i w myśl danej realizacji. I to uważam za pierwszy nasz sukces.

 

2 urodziny dekostacji

 

Sukcesy?

Czas się troszkę pochwalić.

2 urodziny dekostacji

 

Nasze wpisy zaczęły budzić większe zainteresowanie, a nasza „hitowa” publikacja o metamorfozie łazienki zdobyła ponad setki polubień i masę komentarzy na facebookowych grupach. Każdy odzew to znak. Znak, że to co robimy ma sens. Zatem uznaję to za sukces.

 

Metamorfoza łazienki w bloku

 

Oprócz realizacji wnętrzarskich wyzwań i nawiązanych współprac, udało nam się zaprezentować własne rękodzieło oraz przeprwadzić warsztaty DIY w Gdyni podczas Eplory, Strefy Makers. Tam, w Pomorskiim Parku Technologicznym, ku uciesze masjterkowiczów, wspólnie tworzyliśmy magnesy na lodówkę, deseczki dekoracyjne i unikalne ramki. Nie nazwałybyśmy tego sukcesem, gdyby nie wyjątkowo pozytywny feedback od uczesników. Każdy oczywiście mógł zabrać swoje rękodzieło do domu, które wcześniej zostało elegancko zapakowane 🙂

 

Takich warsztatów będzie więcej jeszcze w tym roku! Przede wszystkim w okresie świątecznym 🙂

Co jeszcze?

W tym roku udało nam się dostać na 3 wyjątkowe wydarzenia blogowe!

Przede wszystkim na Blog Conference Poznań (rok temu nie udało nam się tutaj dostać), skąd wyniosłyśmy masę wiedzy, głównie technicznej na temat blogowania.

Uczestniczyłyśmy również w See Bloggers w Gdyni, gdzie udało nam się nawiązać ciekawe kontakty i poznać wspaniałych ludzi.

A w naszym rodzinnym mieście miałyśmy możliwość uczestnictwa w Meetblogin, czyli w ogólnopolskim spotkaniu bloggerów wnętrzarskich. Wydarzenie odbyło sę w ramach Lodz Design Festival i wystaw pełnych wrażeń. Tutaj również spotkałyśmy się z kolegami/koleżankami „z branży” oraz dowiedziałyśmy się o wielu nowościach we wnętrzach!

 

 

Udział w spotkaniach blogowych zawsze dużo daje, bez względu na to, czy zdobywasz wiedzę, czy kontakty, czy wymieniasz się doświadczeniami z innymi uczestnikami – bloggerami. To zawsze wzbogaca i każdemu twórcy będziemy to polecać!

 

Podsumowując!

Troszkę się działo przez cały rok! Wciąż się rozwijamy i chcemy dalej to robić.

A Co nas czeka? Co planujemy?

Więcej wnętrz, więcej warsztatów, więcej doswiadczeń i wpisów!

Głównym celem jest być częściej, pisać częściej! Bo mamy milion pomysłów  chcemy je pokazać, a dobę jakoś przecież rozciągniemy 🙂

A czy Ty masz dla nas jakieś sugestie? Chcesz nam coś powiedzieć? Jesteśmy otwarte na wszelkie informacje zwrotne. W końcu bez Ciebie i innych drogich nam czytelników nasza działalność nie miałaby sensu.

 

 

 

Pozdrawiamy Cię ciepło.

Karolina & Magda