projekt sypialni
Wnętrza

Projekt sypialni

Prace nad nowym mieszkaniem trwają. Nie powiem, że jest  lekko. No nie jest, bo trzeba pogodzić pracę, remont i zmęczenie. Ale! Już jesteśmy w połowie drogi! Chciałabym już Ci wszystko zdradzić, ale powoli, po kolei. Dziś przedsatwię Ci plany na moje najskrytsze, najbardziej intymne miejsce – czyli oto mój projekt sypialni.

Jeśli do mnie zaglądasz, to pewnie pamiętasz, że urządzam nowe mieszkanko od zera, całkiem samodzielnie, z najwspanialszą ekipą – z Super Tatą i Super Mario (czyli super mężem ;)). W całym lokum panować będzie wiejski klimat z nutką skandynawii. A więcej o tym tutaj -> KLIK.

 

Ale co z tą sypialnią?

 

Projekt sypialni – ściany

 

W mojej wymarzonej sypialni, mającej zaledwie 12,4 mkw, chcę czuć się jak w jedynym miejscu na świecie. Tak wyjątkowo, tak swojsko, pod ciepłym kocykiem z gorącą herbatą. A jakie wnętrze sprzyja takiemu ciepłu domowego oganiska? Koniecznie drewniane!

A ja trochę w tym temacie zaszaleję… bo zaproszę drewno na CAŁĄ ŚCIANĘ. Nie będzie to boazeria rodem z lat 80tych, o nie.. Marzę o starych, doświadczonych czasem dechach!

 

postarzane drewno

 

Oczywiście można iść na łatwiznę i kupić stare deski, bo przecież zniszczone powinny kosztować niewiele. Nic bardziej mylnego. To majątek! Zatem nowiusie deski postarzę 😉 O tym będzie osobny post DIY, nad któym właśnie mocno pracuję.

Pozostałe ściany również pozostawię w dobrych rękach. Pkryję je jasnym kolorem farb Duluxa – a konkretnie „Ziarno sezamu”. To bardzo ciepła barwa, idealna do ciepłego wnętrza z duszą.

 

projekt sypialni

 

Projekt sypialni – DIY

 

Ale to  nie koniec rystykalnych klimatów! I to też nie koniec DIY!

Do mojego małego światka będzie się wchodzić przez drewniane (bo jakżeby inaczej) drzwi. Już kilkukrotnie mówiłam, że kupiłam surowe drzwi sosnowe, które przerobię po swojemu. Ciekawi? Mam zamiar pobielić drzwi specjalną Lazurą (w tym przypadku firmy LuxDecor), która kompletnie zmieni ich wygląd i uwydatni słoje. I to jest temat na kolejny post DIY.

A tu mała zapowiedź!

 

projekt sypialni

 

Innym projektem DIY, notabene baaardzo dużym, bedzie szafa! Tak, szafę w zabudowie wykonamy metodą „zrób to sam”. Jeśli ktoś myśli, że zbudowanie szafy jest trudne – myli się! I wydaję kilka tysięcy na komandora. Kochani! Wystarczy kupić prowadnice w sklepie budowlanym, dechy, deseczki i już! Przykład takiego wykonania podrzucam Ci tutaj, gdzie zbudowaliśmy wspólnie z rodzicami garderobę. Ale żeby nie było, do mojej zwykłej szafy dorzucę małe DIY, rodem ze wsi 😉

 

projekt sypialni
Garderoba DIY rodziców

 

Dodam tylko, że w przypadku sypialni zdecydowaliśmy się na mała demolkę. Otóż projekt dewelopera planował wnęke na szafę. My pozbyliśmy sie wnęki z uwagi na bardzo wąską przestrzeń komunikacji i w rezultacie bardzo ograniczony dostęp do balkonu. Chcemy miecć łóżko 200×200 cm zatem, aby pogodzić przestrzeń zmieniliśmy miejsce szafy i przesunęliśmy dzwi. Szafa jest wąska (40 cm), ale na całą ścianę, do sufitu. Wyszło coś takiego:

 

projekt sypialni

 

 

Projekt sypialni – meble

 

Meble muszą być z duszą, Czyli drewniane, bielone łóżko i podobne szafki nocne. A oprócz tego jeszcze jeden element aranżacji wnętrz… toaletka. Taka mała radość i największe marzenie dziewczynki ;). Dla chłopca za to mega tradycyjnie.. telewizor. Nigdy nie chciałam Tv w sypialni, ale cóż, przegrałam to starcie 😉

A jak to razem wszystko będzie wyglądać? Oto namiastka!

 

 

projekt sypialni

 

Oczywiście całość dopełnią dodatki, które nadadzą sypialni przytulnego klimatu.

Już nie mogę się doczekać poranku, kiedy wychodzę z kawą z mojej wymarzonej sypialni do ogródka pokontemplować ;).

 

Co sądzisz o tej wizji? Już nad nią pracuję!

 

Jeśli nasz pomsł przypadł Ci do gustu – zapraszamy Cię tu częściej! Będzie więcej odłson tego wnętrza i ich realizacje!

 

Zachęcamy Cię również do zapisu na nasz Newsletter!

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

 

 

Close
%d bloggers like this: