Aranżacja biura
Wnętrza

Aranżacja biura

Aranżacja wnętrz to nasza pasja, którą zajęłyśmy się ‚na poważnie’ od tego roku. Pamiętasz nasz wpis o urządzeniu salonu? Jego właściciel zlecił nam kolejne zadanie, jakim jest aranżacja biura. Pomieszczenie znajduje się w domu, a jego obecne przeznaczenie to pokój gościnny, sypialnia. Klient nie korzysta jednak z niego często, za to często pracuje w domu, do tego prowadzi własną działalność gospodarczą, zatem porządne biuro to podstawa. Przedstawimy Ci dziś nasz projekt tego pomieszczenia, zaproponowane produkty do zakupu oraz kosztorys.

 

Oto stan początkowy:

Pomieszczenie o wielkości 12,5 mkw, 1-skrzydłowe okno w ciemno – brązowej ramie oraz belki podsufitowe w tym samym kolorze. Ściany beżowe, drzwi wejściowe białe i zadbany, drewniany parkiet. Kilka mebli, które zostaną usunięte z pokoju.

 

 

Aranżacja biura – klucz

Biuro to taka powierzchnia, która ma sprzyjać pracy, nie rozpraszać. Nasz projekt będzie więc prosty, funkcjonalny i elegancki. Nie nudny. Dodamy kilka akcesoriów, które sprawią, że pomieszczenie stanie się bardzo indywidualne i określone. Dopasujemy je przede wszystkim do właściciela, jego upodobań i pasji. W tym przypadku jest nią jej wysokość… Geografia. Oto właśnie nasze słowo klucz w tym projekcie.

 

Aranżacja biura – kolorystyka

Stawiamy na zrównoważony .. spokój, co znaczy, że nie będzie tu krzyczących barw, ani zwymyślonych struktur. To jest biuro, nie bar. Panować będzie biel, jasne drewno, beż. Przede wszystkim przemalujemy obecnie brązowe i przytłaczające swoją masywnością belki oraz skosy na biało. Wyrzucimy też ciemne meble, a w ich miejsce postawimy nowe i jasne. Blaty będą białe, a fronty sosnowe.

 

Aranżacja biura – meble

Przechodzimy do sedna. Jak to zatem będzie? Już mówimy!

Pod oknem postawimy duże – 2m biurko z szufladami (kliknij w produkt, by przejść do sklepu). Blat biały, nogi proste, drewniane w kolorze sosny.

Pod biurkiem – kontenerek – biały z drewnianymi uchwytami.

Na prawej ścianie postawimy szafę i otwarty regał do samego sufitu. Obok biurka natomiast stanie komoda. Wszystko w kolorach biel/drewno.

Po lewej stronie pmieszczenia stanie stolik kawowy i 2 designerskie krzesła. Białe z drewnianymi nogami.

 

Aranżacja biura

 

Aranżacja biura – dodatki

To one czynią cuda i nadają wnętrzu charakter. Jak już wcześniej wspomniałyśmy królować będą „geograficzne” akcesoria.

Na lewej ścianie zawiśnie spora mapa świata, ale nie taka zwyczajna. Będzie ona pełnić rolę zegara, a właściwie 5 zegarów. Każdy z nich będzie pokazywać aktualny czas w różnych strefach czasowych świata.

Na prawej ścianie natomiast, zawiśnie tablica magnetyczna w drewnianej oprawie. Bo w biurze musi być miejsce na różne karteczki, zapiski i notatki 🙂

Na podłogę proponujemy dywaniki z wzorem róży wiatrów. Właściciel jeszcze się waha w tym temacie. A Ty co o nim sądzisz?

Do wszystkiego dodamy lampy z drewnianymi wstawkami. Jedna wisząca, na belce podsufitowej, druga kinkiet oświetlający stolik kawowy.

Poza tym proponujemy białe doniczki z zielonym aloesem i drewniane biurowe dodatki jak np. segregatory, czy organizery oraz zdjęcia z różnych miejsc świata w prostej oprawie.

 

 

Aranżacja biura – projekt

A tak wygląda całość według naszej wizualizacji, nie wszystko da się idealnie odzwierciedlić w programie, ale zarys jest wystarczająco widoczny:

 

Aranżacja biura – kosztorys

Znalezione przez nas produkty, w tym meble łącznie kosztować będą:

 

Aranżacja biura

 

A na koniec kilka fotek porównawczych „przed” i „po”. Ciekawe jesteśmy, co sądzisz o tym projekcie. Czy według Ciebie dobrze sie będzie pracować w takich warunkach?

 

Wykonanie tego projektu jest w toku 🙂 Jak tylko będzie gotowe, przedstawimy efekt realizacji.

Zapraszamy Cię w międzyczasie do nas, po inne inspiracje. Wpadaj też nasz Fbczy Instagram po dodatkowe treści na nasz Newsletter:

 

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

 

 

Close
%d bloggers like this: