Prezent na Walentynki 7 - Prezent na Walentynki
DIY,  Okolicznościowe DIY,  Pomysły na prezent

Prezent na Walentynki

Niektórzy bardzo niechętnie podchodzą do Święta Zakochanych, uważając je za sztuczne pompowanie miejsc w resturacjach i sal kinowych. Jasne, że tego dnia miliony par wyłaniają się naraz, jak grzyby po deszczu i zalewają ulice miast. Uważam jednak, że każda okazja do uczczenia miłości jest ważna. Tak często szarość życia codziennego i rutyna zabierają urok wspólnych chwil i pieknego uczucia, bo trzeba pamiętać o tysiącach spraw, pracy, zakupach do domu itp. Dlatego ja poddaję się Walentynkom, aby zatrzymać się na moment i po prostu pobyć z ukochaną osobą, nawet w domu. Nie zapominam jednak o upominku, bo miło sprawić przyjemność drugiej połówce. I właśnie w tym wpisie przedstawię Ci jeden z pomysłów na prezent na Walentynki.

Jak zwykle lubię wykorzystywać rzeczy, ktore już mam w domu, nawet jeśli są to dosłownie… „śmieci”. Idea recyklingu na naszym blogu jest naprawdę popularna 😉 I dziś pokażemy Ci sposób na wykorzystanie korków po winie!

Co będzie jeszcze potrzebne?
  • Korki po winie;
  • Klej na gorąco;
  • Podobrazie (deska z płótnem);
  • Tasiemka, cekiny, tiul (według uznania);
  • Zdjęcie.

 

Prezent na Walentynki

 

Czas wykoanania:

ok. 1 – 1,5 godziny

 

Koszt:

Nie będę liczyć kosztu wypitych butelek wina, po których zostały korki 😉 Jedynie zakup podobrazia generuje tutaj koszty – ok. 15 – 20 zł w sklepie papieniczym, czy hipermarkecie. Podobrazie to rama, na którą naciągnięty jest materiał. Swoją drogą, samemu też można go wykonać.

 

Poziom trudności:

Średni – wymaga ciutkę cierpliwości przy klejeniu korków.

 

Prezent na Walentynki – Krok 1.

Najpierw przygotuj korki.

Wyselekcjonuj je i poprzecinaj na pół.

 

Prezent na Walentynki

 

Prezent na Walentynki – Krok 2.

Następnie ułóż wymyślony kształt na podobraziu. Ja wybrałam serce. Teraz rozgrzej klej na gorąco i przyklej korki do płótna. Zostaw jedynie te sztuki, do których przyczepisz sznurek.

 

 

Prezent na Walentynki – Krok 3.

Sklej ze sobą 3 korki po każdej ze stron i przywiąż do nich sznurek. Zawiesisz na nim zdjęcie, więc pamiętaj by był dobrze naciągnięty. Następnie przyklej je do płótna i do pozostałych korków.

 

 

Prezent na Walentynki – Krok 4.

Teraz udekoruj serduszko według własnych preferencji. Ja dokleiłam wstążeczkę, przykleiłam tasiemkę, dodałam cekiny, a wnetrze serca wypełniłam tiulem (przyczepiłam je szpilkami).

 

 

I gotowe!

Taką ramkę możesz wykonać w zupełnie innych kolorach, możesz też ułożyć zupełnie inny kształt, albo dodać więcej zdjęć.

Mało tego, zamiast przyklejania do płótna, możesz skleić kroki ze sobą i zawiesić na sznurku. W tej jednak sytuacji, serce musi być mniejsze, aby się nie rozpadło przy wieszaniu.

Taka ramka to też pomysł na prezent ślubny, zgodzisz się ze mną?

A może masz inny zamysł na prezent na walentynki?

 

Jeśli spodobał Ci się ten wpis i masz ochotę odwiedzać nas częśćiej, to zapraszam Cię serdecznie na nasz Newsletter.

Będziemy Cię w nim informować o nowościach  oraz o treściach spoza bloga. Przede wszystkim jednak otrzymasz od nas darmowe grafiki 🙂

 

Zapraszamy!

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

 

Close
%d bloggers like this: