Salon Grocika 36 - Salon w stylu industrialnym
Wnętrza

Salon w stylu industrialnym

Rozpoczął się Nowy Rok, a razem z nim otwierają się nowe możliwości, więc i my stawiamy sobie nowe postanowienia. Od teraz będzie więcej o wnętrzach! Przedstawimy Ci nasze projekty oraz ich realizacje. Mało tego! Proponujemy również Tobie naszą pomoc! Salon w stylu industrialnym.

Uwielbiamy zmieniać przestrzenie i właśnie w tym chcemy Ci pomóc! Jeśli nie wiesz jak zaaranżować wnętrze, potrzebujesz jego zmiany, albo kupna dodatków, to my z wielką przyjemnością Ci w tym pomożemy. Stworzymy projekt, znajdziemy produkty w sklepach, rozpiszemy kosztorys. A dziś pierwsza odsłona naszej nowej aktywności! To nasz debiut, prosimy bądźcie więc łaskawi 😉

Stanęłyśmy przed ciekawym zadaniem – zaaranżowaniem salonu, uwzględniając istniejące już umeblowanie. Właściciel, młody i zapracowany mężczyzna, nie ma czasu, ani cierpliwości do wymyślania dodatków do swojego wnętrza, ale nie ukrywa, że chciałby je „stiuningować” :). No cóż, dla nas to istny raj!

 

Stan początkowy:

Salon, 21 mkw ze skosami, 2 okna, w tym jedno balkonowe, dominująca kolorystyka: beż, szary. Oprócz tego duża sofa ze stolikiem kawowym, stół z 6 krzesłami, szafka RTV, witryna, komoda oraz półka.

Projekt salonu – Znajdź klucz

Aby zmiana nastąpiła w jednym konkretnym kierunku, należy znaleźć klucz, który scali pomysł w całość.

Naszym kluczem była wisząca fototapeta, przedstawiająca zdjęcie ceglanej łódzkiej Manufaktury.

Salon w stylu industrialnym

Obrałyśmy zatem jeden kierunek – styl industrialny, jakim charakteryzuje się miasto Łódź, które z resztą będzie tu odgrywać znaczącą rolę.

Salon w stylu industrialnym – kolorystyka

Najpierw jednak dwa słowa o samym stylu. Industrialny tzn. przemysłowy, fabryczny, loftowy, surowy. Na wierzch wychodzi podskórna tkanka budynku – cegła, stal, szkło, drewno czy nawet beton. Nie ma tu zbyt wielu ozdób, za to panuje minimalizm, czyli idealne rozwiązanie i styl dla naszego klienta!

Jaka tu więc będzie panować kolorystyka?

Stawiamy na ceglaną czerwień, kontrastującą z prostą czernią, które od czasu do czasu łamać będzie biel.

A największą zmianą będzie dodanie kamienia dekoracyjnego  – cegły wokół obu okien.

Salon w stylu industrialnym – dodatki

Dodatki mają być proste, formy surowe i nienachalne, zaproponowałyśmy zatem:

 • Poduchy na sofę w 3 w/w kolorach;
 • Zegar ścienny – czarny, metalowy;
 • Lampa podłogowa – czarna, prosta;
 • Lampka stojąca – czarna, do postawienia na komodzie;
 • Na parapety: łącznie 3 donice z łatwym w utrzymaniu aloesem oraz 2 czarne lampiony na białe świece;
 • Na stół i stolik proponujemy czerwone i czarne podkładki (przeplatane, nawiązujące do cegły);
 • Dekoracje: wysokie czerwono – białe świece na podkładkach i w szklarni;
 • Na stół druciane misy z owocami lub dekoracyjne kule;
 • Na ścianę duży (ok. 70×50) plakat z technicznym rzutem Łodzi;
 • Na półce 2 ramki z innymi technicznymi rysunkami Łodzi;
 • W witrynie proponujemy włożyć szkło (kieliszki, szklanki etc.);
 • Koc czerwony;
 • Całość zwieńczy dywanik imitujący zwierzęce futro.

Salon w stylu industrialnym – projekt

W tym miejscu chciałybyśmy przedstawić Ci nasz projekt zmiany wystroju wnętrz. Wizualizacje zrobiłyśmy w cudownym programie CAD DECOR PRO, do którego czasowy klucz udało nam się wygrać podczas ogólnopolskiego spotkania blogerów wnętrzarskich – Meetblogin 2016.

Sam program jest bardzo pomocny, zdjęcia i filmiki wyglądają bardzo profesjonalnie, wnętrza można aranżować używając produktów znanych marek, a w dodatku całość można dowolnie oświeltić i renderować.

Może nie znalazłyśmy wszystkich produktów, które zostaną zakupione do przedstawianego salonu, jednak te brakujące starałyśmy się zastąpić podobnymi artykułami.

Początkowy zamysł obejmował również cegły wokół drzwi, jednak po rozmowie z klientem, poprawiłyśmy koncepcję. I to w zasadzie była jedyna rzecz, która została zmieniona. Sukces!

Wersja bez cegieł wokół drzwi:

Kilka zdjęć porównawczych:

Salon w stylu industrialnym – wstępny kosztorys

Przedstawiamy kosztorys, który uwzględnia wszystkie wymienione dodatki. Dodałyśmy również kolumnę z linkiem do produktu.

Salon w stylu industrialnym

Do całości dodać należy kamień dekoracyjny: cegłę + fugę + klej. Wybór kamieni jest bardzo szeroki, ich ceny również  się różnią. Jesteśmy jeszcze przed wizytą z klientem w sklepach budowlanych, zatem na chwilę obecną możemy powiedzieć, że stoimy przed wyborem kamienia w granicach 50 – 100 zł/mkw. Dodając specjalną fugę do cegly oraz klej, planujemy maksymalnie zmieścić się w kwocie  2000 zł (całość łącznie z dodatkami).

Dużo? Mało? Ile dokładnie wyjdzie i jaki będzie efekt? To dopiero zobaczymy! Ale na pewno nie omieszkamy Ci o tym opowiedzieć i zaprezentować „efekt po” w kolejnych wpisach!

Jeśli ciekawią Cię dalsze losy projektu, a także inne nasze nowinki i pomysły, to zapraszamy Cię do zapisów na Newsletter.

Dla każdego subskrybenta przygotowałyśmy darmowe grafiki!

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

Close
%d bloggers like this: