IMG 0675 1 - Pakowanie prezentów
Boże Narodzenie DIY,  DIY,  Pomysły na prezent

Pakowanie prezentów

Czy Ty też myślisz już o zbliżających się świętach Bożego Narodzenia? Przyznam się, że ja uwielbiam ten czas. Spotkania w gronie rodzinnym, pakowanie prezentów dla najbliższych, ubieranie choinki i ogólnie takie zwolnione tempo. Dla mojego Jasia to już drugie święta, jednak w tym roku ubrane drzewko będzie musiało stać z dala od tych małych lepkich rączek:) Te święta bedą też troche inne od wcześniejszych, bo po raz pierwszy wyprawimy je w naszym domu. W końcu skończy się bieganina od jednych rodziców do drugich. Będzie się działo. Lubię mieć wszystko zorganizowane i dopięte na ostatni guzik, dlatego już teraz kupuję prezenty dla najbliższych. Ich oprawa jest bardzo istotna, przecież to rama sprawia, że obraz staje się arcydziełem. Każdy z nas najchętniej rozerwałby na strzępy prezentowy papier, aby jak najszybciej dostać się do środka. Jednak według mnie opakowanie jest równie ważne co sama zawartość. Dzisiaj chcę Ci pokazać mój worek na prezenty zrobiony z filcu. Zapraszam!

Pakowanie prezentów

Potrzebne rzeczy:
  • Filc (różne kolory);
  • Ołówek i papier;
  • Tasiemki;
  • Klej na gorąco;
  • Klej magic;
  • Nożyczki;
  • Igła i sznurek;
  • Brokat;
  • inne rzeczy do dekoracji.

Czas wykoanania:

Około pół godziny

Poziom trudności:

Łatwe

Koszt:

Filc kupiłam swego czasu w Biedronce za około 5 zł za kilkanaście arkuszy A4 w różnych kolorach. Pozostałe rzeczy wykorzystałam z tego, co znalazłam w domu.

Do dzieła!

Krok 1.

Zdecyduj jaki chcesz mieć wzór na worku. Ja wybrałam typowo – choinkę z jednej strony i bałwana z drugiej strony worka. Na kartce naszkicowałam motyw i wyciełam swoją formę. Przymocowałam ją szpilką do filcu i wyciełam:)

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Krok 2.

Wszystkie wycięte elemnety ułożyłam i przykleiłam za pomocą kleju na gorąco. Teraz czas na przyjmność, czyli dekorowanie! Trochę brokatu, dżetów i mój worek nabiera kolorów.

 

 

Krok 3.

Pozostało tylko zszyć boki grubą nitką za pomocą dużej igły, ściągnąć i gotowe:)

 

 

Pakowanie prezentów też może sprawiać frajdę! Mój worek na prezenty już gotowy!

 

A Ty jak spakujesz prezenty w tym roku?

 

Close
%d bloggers like this: