page 8 - Mamy już rok! Ogłaszamy KONKURS!
Blog,  Konkursy

Mamy już rok! Ogłaszamy KONKURS!

31 październik to nie tylko Halloween. 31 październik to … NASZE URODZINY!! 🙂 To właśnie tego dnia rok temu opublikowałyśmy nasz pierwszy post! Co się przez ten rok wydarzyło? Czy coś byśmy zrobiły inaczej? Czy to co robimy ma sens? Pare słów o tym poniżej, ale najważniejsze dodamy na początku! Czyli z okazji naszych pierwszych urodzin organizujemy Konkurs!

 

konkurs dekostacja

 

Jak to było?

 

Zaczynałyśmy pisać, kiedy Magda była w dziewiątym miesiącu ciąży i kiedy obie nie miałyśmy pojęcia z czym, tak naprawdę, wiąże się blogowanie. Od zawsze lubiłyśmy sobie „dłubać”, majsterkować, malować, szyć i po prostu… kombinować, aby nie kupować drogich rzeczy, ale je własnymi siłami stworzyć. Ciągle wymieniałyśmy się pomysłami, wysyłałyśmy sobie zdjęcia wykonanego rękodzieła i obie się z niego równie cieszyłyśmy. Inspiracje przychodziły same, z życia, z potrzeb.

konkurs dekostacja

 

Powstała, więc myśl…. „a może, skoro i tak to robimy, otworzyć własną stronę z instrukcjami dla innych?”

 

Czy to dobry pomysł? Ty mi powiedz!

Nam przede wszystkim chodziło, aby nasze tutoriale były konkretne. Żeby nie było lania wody. Chciałyśmy abyś z góry wiedziała ile czasu na to musisz poświęcić, jaki jest poziom trudności, jakie są do tego potrzebne produkty i, czego na wielu stronach nam brakowało, gdzie konkretnie możesz je kupić.

Czy taka forma jest dobra? Ty mi powiedz!

 

O czym nie miałyśmy pojęcia?

 

konkurs dekostacja

 

 • Że prowadzenie bloga to nie tylko „kreatywne tworzenie dekoracji”;
 • Że blog jest jak prowadzenie własnej firmy, którą trzeba chołubić jak dziecko, udźwgnąć, wypromować, i zbudować relacje!
 • Z kim? Z Tobą! Ta część nas bardzo zaskoczyła, oczywiście pozytywnie. To dzięki Tobie chce nam się tworzyć, robić dokłądne zdjęcia i je opisywać! To dzięki Tobie chce nam się pracować!
 • Że blog to praca. Ukrywać tego nie będziemy, to jest praca! Ale ją kochamy! 🙂
 • Że blog wymaga wiedzy z zakresu Marketingu i PR. Tak! Bardzo dużo się z tego zakresu nauczyłyśmy, a nasza wiedza była na poziomie „zero”. Wcześniej nie znałyśmy tylu kanałów Social Media (nie używałyśmy nawet zbytnio Facebooka :O), nie byłyśmy aktywne internetowo. Wiele jeszcze przed nami. Swoją drogą to mógłby być idealny temat na niejedną pracę magisterską!!

 

Rachunek sumienia, czyli co się udało osiągnąć?

 

 • 68 opublikowanych tutoriali;
 • Prawie 300 Waszych komentarzy na stronie bloga;
 • 1120 Fanów naszej strony na Facebook’u;
 • 254 Followersów na Instagramie;
 • 121 Obserwujących na Twitterze;
 • 39 Obserwatorów na Pintereście;
 • Zdecydowałyśmy się na własną domenę i serwer;
 • Wybrałyśmy swoje logo i kolory strony, z którymi możesz nas kojarzyć:
  logo-i-kolor-brand

 

Meetblogin 2016

 

 • Poznałyśmy masę wspaniałych blogerów z pasją, od których się wiele uczymy, którzy nas motywują i inspirują! Szczególne podziękowania dla Dagmary (Socjopatka.pl) i Magdy z (Dopracowani.pl)! W dodatku z tymi wspaniałymi dziewczynami udało nam się stworzyć „cykliczne spotkania w Łodzi”, na które zapraszamy każdego blogera, który ma chwilę czasu i chciałby wymienić się doświadczeniami 🙂 

łódzkie blogerki

 

 • Współpracowałyśmy z kilkoma markami, w tym pisałyśmy artykuły dla deccoria.pl, czy wielokrotnie byłyśmy wyróżniane na portalu Zrobisz to sam jako wpisy cieszące się największą popularnością;
 • Gościłyśmy na 2 blogach „My Home Rules” i Paluchami.pl„;
 • Byłyśmy prelegentkami na „Blogowy Szał Mam”, gdzie zarażałyśmy kreatywnością przedstawiając prezentację pt. „Nie takie DIY straszne”;
 • Występowałyśmy w roli sponsorów w w.w. wydarzeniu, w którym obdarowałyśmy uczestniczki naszym rękodziełem oraz dałyśmy kilka naszych produktów na licytację, na pomoc podopiecznym fundacji „Zdążyć z pomocą”.
 • Byłyśmy laureatkami Konkursu Wielkanocnego na portalu urzadzamy.pl 🙂

 

Co byśmy zmieniły?

 

 • Nasz każdy krok był nieśmiały. Nieśmiało otwierałyśmy kolejne kanały SM, nieśmiało kontaktowałyśmy się z czytelnikami oraz z innymi blogami i firmami, nieśmiało nawet wrzucałyśmy swoje osobiste zdjęcia! Dziś wiemy, że to bez sensu, a nasza praca ma wartość, więc trzeba być pewnym siebie w tym co robimy. I dziś nieśmiałość zmieniłybyśmy w odwagę, bo nie ma się czego wstydzić!
 • Patrząc wstecz dziś wiemy, to czego nie wiedziałyśmy rok temu. Gdybyśmy to dziś otwierały stronę – więcej i dłużej byśmy się do tego przygotowały z technicznego i marketingowego punktu widzenia;
 • Żałujemy, że nie uczestniczyłyśmy w większej ilości spotkań blogowych, które tak wiele uczą!
 • Z pewnością wcześniej powinnyśmy zacząć działać na własnej domenie i serwerze, bo dzięki tej zmianie dopiero od maja mamy dostęp do wielu technicznych możliwości prowadzenia strony.

 

Nasze plany na kolejny rok!

 

 • Jeszcze więcej tutoriali, jeszcze więcej zdjęć, jeszcze więcej pomysłów DIY! 🙂
 • Dalszy rozwój naszego rękodzieła i umiejętności (m.in. renowacji mebli, profesjonalnego szycia);
 • Rozwinięcie kategorii „Wnętrza”, zaprosimy Cię częściej do naszych domów 🙂
 • Organizacja warsztatów z rękodzieła;
 • Jeszcze więcej wydarzeń, spotkań i przyjaźni blogowych!
 • A przede wszystkim więcej relacji z czytelnikiem, czyli z Tobą! 🙂 Zapraszamy Cię do kontaktu z nami, jeśli masz jakiekolwiek pytania, przemyślenia pisz do nas, choćby na naszą skrzynkę dekostacja@gmail.com.

Czy ten rok można uznać za sukces? Dziś z pewnością powiemy, że tak! Wiele nas ta przygoda nauczyła, wiele też było wyzwań i ciężkiej pracy, ale gdy raz na jakiś czas dostajemy mail od Was z miłym słowem, to aż serce rośnie i łza się kręci, bo… czujemy, że to jednak ma sens 🙂

Mamy nadzieję, że kolejny rok nas w tym tylko utwierdzi, bo o ile mamy jeszcze wiele wiele do nauki, wiele pól do rozwoju, o tyle jesteśmy już mądrzejsze o te 12-miesięczne doświadczenie.

 

Ah i jeszcze jedno!

 

Fajnie jest tworzyć.. razem 🙂

 

Jest nas dwie i mógł to być mały sprawdzian naszej przyjaźni, bo czy się dogadamy? Czy będziemy się wzajemnie wspierać? Czy umiemy wysłuchać drugiej strony? Czy potrafimy powiedzieć drugiej „Nie”? I czy potrafimy przyznać jej rację?

Dziś z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że zdałyśmy ten test 🙂 Początki były trudne, zwłaszcza że na świat przyszedł mały cudowny Jaś i blogowe sprawy poszły w odstawkę dla mamy. Z kolei i ja mam czasem „kryzys”, a wtedy Magda stawia mnie do pionu i motywuje. Obie umiemy mówić, że „coś mi się nie podoba”, obie też jesteśmy uparte, ale szybko znajdujemy konsensus. Podobno ja „jestem batem” 😉 ale to stanowisko często się zmienia 😉 Największą jednak zaletą wspólnego blogowania jest dzielenie się choćby najmniejszymi radościami oraz to, że trudniejsze sprawy możemy przegadać razem.

Z nami jest, jak w związku „sukcesy mnożymy razy dwa, a problemy dzielimy na dwoje”.

 

 

 

dekostacja.pl

 

Żeby Cię już nie zanudzać naszymi wywodami (swoją drogą rzadko nam się zdarza tyle pisać o sobie;)), przejdźmy do meritum!

 

Z okazji naszych pierwszych urodzin OGŁASZAMY KONKURS!

 

Do wygrania aż 4 nagrody! Oczywiście same je wykonałyśmy 😉

Tutaj troszkę więcej fotek :

Co musisz zrobić?
 • Odpowiedzieć na pytanie „Które rękodzieło bloga dekostacja.pl podoba Ci się najbardziej i dlaczego?”,  umieszczone pod postem konkursowym na stronie www.dekostacja.pl (wraz z podaniem swojego adresu mailowego) lub pod postem konkursowym na stronie fan page’a : https://www.facebook.com/Dekostacja/”;
 • Polubić naszą stronę fan page(jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś;)) „Dekostacja – pociąg do pomysłów” pod linkiem https://www.facebook.com/Dekostacja/” oraz udostępnij post na swojej tablicy
 • Zapisać się na newsletter strony bloga „Dekostacja pociąg do pomysłów”, pod adresem http://dekostacja.pl/newsletter/ lub na stronie postu konkursowego poprzez wypełnienie formularza.

Konkurs trwa od dnia 31.10.2016 do dnia 12.11.2016 do godz. 23:59

Szczegółowy regulamin znajdziesz tutaj –> Regulamin konkursu 1 urodziny dekostacja.pl

Dziękujemy Ci za ten rok i gorąco zapraszamy do udziału w konkursie!

Karola i Magda

 

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

 

Close
%d bloggers like this: