Meetblogin 2016

To był nasz pierwszy raz. Pierwszy raz na Meetblogin i (o dziwo!) na Łódź Design Festival. Takie z nas łodzianki właśnie… Jednak chyba nadrobiłyśmy te zaległości i to podwójnie, bo co dwie pary oczu, to nie jedna 😉

Od tego czasu minął już ponad tydzień, ale cały czas jesteśmy pod wielkim wrażeniem organizacji, nowych trendów i możliwości jakie dało nam to spotkanie.

Ale do rzeczy!

 

Meetblogin 2016

 

W dniach 14 – 16 października 2016 odbyło się spotkanie ok. 40 blogerów wnętrzarskich z całej Polski. Gdzie? W Łodzi, w jej industrialnej części i w ramach Łódź Design Festival.

 

 

Wszystko zaczęło się już w piątek w Cafe Loft. Obie pędziłyśmy po pracy, by zdążyć na to, jak się okazało, bardzo luźne spotkanie. Na tapecie nie było prezentacji, wykładów, czy warsztatów. Na wierzch wyszły … pogaduchy, przemiły spacer po Księżym Młynie i Loftach Scheiblera (ich zewnętrznej części). Zanim Ula wrzuciła nas w wir wnętrzarskiego szału, należało się poznać. No i dobrze! Zwłaszcza dla nas, świeżynek, ten czas był potrzebny, aby złapać kontakt z dotychczas internetowymi twarzami 😉 Ale wróćmy do Uli! Ta drobna, ale jakże energiczna organizatorka całego spotkania i autorka bloga Interior design Create a beautiful world przygotowała już po raz czwarty Meetblogin. W jednej z rozmów zdradziła, że praca nad tym wydarzeniem zaczęła się już w styczniu! WOW, wow! Ula – ogromny szacunek, nawet sobie nie wyobrażamy ile pracy włożyłaś, aby zorganizować to wydarzenie, a tym bardziej całą serię rok po roku!

 

Ula Michalak

 

Sobota, z kolei, była głównie pod znakiem warsztatów IKEA pt. „Najlepsze kompozycje pod kadr” oraz Łódź Design Festival.

 

Podczas warsztatów IKEA usłyszałyśmy wiele cennych rad m.in. jak fotografować przedmioty, dzięki lampom IKEA. Brakowało nam jedynie, aby każdy z uczestników mógł przy swoim stole próbować nowych trików. Mieliśmy możliwość podejścia do głównego stołu z ułożonymi gadżetami i je sfotografować, ale to tworzyło kolejkę i lekką presję osób, które chwilowo próbowały swoich sił przy prowadzących.

 

 

Łódź Design Festival obfitował w piękne kolory, wzory, materiały i aranżacje. Świetną zabawę zapewniła nam ceramika paradyż organizując konkurs na zaaranżowanie domu marzeń, przy użyciu  miniaturowych płytek i mebli. Poczułyśmy się jak dzieci w swoim domku dla lalek 😉 Bajka!

 

Ceramika Paradyż

 

Z kolei Stoisko Geberit dało szansę na zbudowanie np. własnej lampki z rurek! Jak my żałujemy, że nie zdążyłyśmy na takie świetne „zrób to sam”!

 

Meetblogin 2016

 

I na koniec dnia kolejna zabawa DIY! Tym razem z Porta Drzwi. Podzieleni na 3 grupy musieliśmy zaprojektować drzwi! A poniżej nasza aranżacja wraz z zacnym zespołem 😉 Tyle bab w jednym miejscu, ale dałyśmy radę 😀

 

Tego dnia przespacerowałyśmy po całym ŁDF i choć nie wszystko przypadło nam do gustu, to jednak zdjęcia pokazują, że było co oglądać.

Łódź Design Festival

 

Ostatniego dnia, czyli w niedzielę, Ceramika Paradyż zafundowała nam kolejną zabawę DIY! Mieliśmy w grupach ułożyć swój kafelek za pomocą mini płytek, jednak cały zespół musiał mieć wspólny mianownik wzoru 😉

 

Meetblogin 2016

 

Ponadto marka Barlinek, opórcz prezentacji najnowszych kolekcji, przedstawiła się w bardzo nietypowej formie. Mieliśmy okazję przeżyć Food Festival na deskach Barlineckich!

I jak to blogerzy… zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia 😉

barlinek-1 barlinek-2

 

Na koniec dnia spotkaliśmy się jeszcze z paniami z  CAD Projekt K&A, które zaprezentowały nam po krótce swój sposób na komunikacjię między klientem, a architektem. Miłym akcentem tego wydarzenia była nasza wygrana miesięcznego klucza programu CAD! 

 

CAD Projekt

 

O Meetblogin mogłybyśmy jeszcze długo pisać, np. o tym, że Dagmara z bloga FORelements.pl nas zmotywowała do poszukiwania inspiracji w otaczającej nas rzeczywistości, zestawiając ze sobą przeróżne kolory, przedmioty i wzory! Jak to powiedziała „Dzisiaj trendem, jest brak trendu”, czyli odwaga i poddanie się szeroko rozumianej kreatywności!

I tym optymistycznym akcentem zakończymy naszą relację. Poznałyśmy masę fajnych osób, bardzo się wnętrzarsko zainspirowałyśmy i cóż, mamy nadzieję, do zobaczenia za rok!

Ahh i szczególnie dziękujemy wszystkim partnerom, sponsorom i prelegentom wydarzenia oraz Karolinie Grabowskiej (kaboompics.com).za cudowne zdjęcia!

 

Meetblogin 2016 sponsorzy