SAM 2223 - Torebka worek na lato
DIY,  Upcycling

Torebka worek na lato

Lato w pełni! Głowę zaprzątają Ci zapewne plany o wymarzonym urlopie oraz lista potrzebnych rzeczy do zabrania. My podpowiadamy czego nie może Ci zabraknąć – torebki worek na lato i to w najmodniejszym stylu  – marynarskim! Przedstawiamy jak możesz szybko, tanio i bez wielkiej wiedzy o szyciu stworzyć swoją wymarzoną torebkę worek! Idealna na plażę, czy do miasta. Schowasz w niej najpotrzebniejsze rzeczy i gwarantuję Ci, że uszy torebki nie zerwią się, nawet jeśli będziesz chciała zabrać kilogramy muszelek ze sobą do domu:) No to zaczynamy!

Do wykonania takiej torebki potrzebujesz:
  • materiału w stylu marynarskim – około 2 metry bieżące za około 15 zł/mb;
  • sznurka jutowego – 2 metry bieżące za około 5 zł/mb;
  • białej nitki z igłą;
  • maszyny do szycia (nie wymagana).

torebka worek na lato

Poziom trudności:

Łatwe!

Czas wykonania:

około godziny

Koszt:

Zużyłam 2 metry bieżące materiału. Jeden metr kosztował mnie około 15 zł. Do tego 2 metry bieżące sznurka jutowego, który kupiłam w Castoramie za około 5 zł za metr bieżący.

Tkanina, którą kupiłam była gruba i solidna, a do tego miałam ułatwienie, bo dwa boki były już przeszyte. Okazało się, że kupiłam materiał na leżak 🙂 Co do sznurka jutowego – koniecznie zaklej miejsce jego przecięcia taśmą klejącą, bo inaczej bardzo szybko się rozwarstwi i więcej czasu stracisz na jego skręcaniu, niż szyciu całej torebki 🙂

Do dzieła!

 

Torebka worek na lato – Krok 1.

 

Zacznij od podwinięcia materiału w tych miejscach gdzie będzie się strzępił. Zrób teraz zakładkę, czyli zawiń materiał jeszcze raz. Koniecznie zaznacz wszystko szpilkami. Jeśli weźmiesz żelazko i przeprasujesz to miejsce, to przeszycie będzie jeszcze łatwiejsze.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Torebka worek na lato – Krok 2.

 

Teraz znów podwiń materiał tworząc przestrzeń na sznurek, czyli ramię Twojej torebki. Pamiętaj, aby zostawić miejsce na wciągnięcie sznurka. Ponownie zepnij wszystko szpilkami, przeprasuj i przeszyj. Następnie przepleć sznurek i zrób supeł. To samo zrób po drugiej stronie.

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Torebka worek na lato – Krok 3.

 

Możesz już odwinąć taśmę klejącą z końcówek sznurka i związać go ze sobą. Schowaj go w kieszonce tak, żeby nie był widoczny. Zaszyj ręcznie całość, aby zamknąć kieszonkę.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Torebka worek na lato – Krok 4.

 

Przed Tobą ostatni etap! Koniecznie wywiń torbę na lewą stronę i jej boki zepnij szpilkami. Oczywiście pamiętaj, żeby nie zszywać do samego końca, tylko zostawić przestrzeń. Torebka swobodnie będzie mogła się otwierać:) Po zszyciu pozostanie Ci tylko jeden problem – co do niej włożyć 😉

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Moja torebka worek na lato w tym roku będzie mi towarzyszyć w podróży na Hel!

 

Close
%d bloggers like this: