kolaz2 - Pomysły na kwietnik
Ogród,  Upcycling

Pomysły na kwietnik

Lato w pełni! Kwiaty pięknie kwitną i cała natura daje o sobie znać na każdym kroku. Nie wiem jak Ty, ale my obie lubimy otaczać się roślinnością i to w każdej postaci! W kuchni na parapecie mam zioła w doniczce, w moim domowym SPA (czytaj łazience 🙂 na oknie kwitną storczyki, a w pokoju męża stoją kaktusy. Brakowało mi czegoś przed domem, żeby miłym akcentem przywitać gości. W końcu z Karolą znalazłyśmy rozwiązanie i tak powstały dwa pomysły na kwietnik!

Wierne idei ZTS czyli zrób to sam oraz dawania przedmiotom drugiego życia wykorzystałyśmy to, co akurat miałyśmy pod ręką. Zardzewiały kwietnik, odnowiłyśmy, dzięki czemu zyskał całkiem ładne oblicze. Tak samo stary stojak na wieńce po kilku przeróbkach także na nowo cieszy oczy. Jak to możliwe?

Kwietnik nr 1 – pseudonim druciak

Stary, brzydki i zapomniany przez świat długi czas mieszkał w komórce. Czekał cierpliwie na swój wielki comeback:) i się doczekał. Za pomocą papieru ściernego i sporej dawki cierpliwości został wyczyszczony z brudu. Farba koniecznie do metalu (stopień połysku oraz kolor – do wyboru) nadała nowy wygląd. Przy malowaniu pamiętaj koniecznie o gazetach i rękawiczkach ochronnych (po co niszczyć świeży manicure:)). W zależności od wielkości malowanej powierzchni wykorzystaj wałek lub pędzel.Oczywiście dokładnie wymieszaj farbę przed użyciem!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Nie wiem jak Ty, ale my lubimy ten moment kiedy zaczynamy widzieć zmianę jaka następuje po renowacji 🙂 Całość prac wraz ze schnięciem farby (to był najdłuższy etap) trwała 3 godziny. Samo malowanie to maksymalnie godzina!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Teraz pozostała najprzyjemniejsza część, czyli wybór kwiatów! Tym razem padło na różowy niecierpek, czerwoną pelargonię oraz biało fioletową surfinię.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Kwietnik nr 2 – (nie)zwykła sztaluga

 

Podczas likwidacji kwiaciarni miałam możliwość zabrania tego co mi się podobało, ależ ze mnie szczęściara, prawda? Wybrałam więc… sztalugę! Cztery deski na krzyż i nic więcej, ich los wydawał się być przesądzony – miały wylądować na śmietniku, ewentualnie skończyłyby w piecu i poszłyby z dymem. Ich koniec okazał się zgoła inny 🙂 Niby nic takiego taki stojak na wieńce, ale pomysł ten się zrodził od razu, gdy tylko ujrzałam ową sztalugę!

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Pozostało tylko tego biedaka przeszlifować papierem ściernym, odmalować wybraną farbą do drzewa i dorobić łańcuszek (ogniwo wspierające stojak). Dodatkowo przybiłam dwie deseczki tak, aby można było zawiesić więcej doniczek – w końcu to ma być kwietnik! Całość prac wraz ze schnięciem farby trwała 4 godziny

 

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Czas na kwiaty! Tutaj wybór padł na czerwoną zwisającą pelargonię w białych osłonkach na doniczki z haczykiem do powieszenia. Teraz kwietnik wygląda zdecydowanie lepiej i jest wizytówką wejścia do domu:)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Jak Ci się podobają nasze pomysły na kwietnik?

 

pomysły na kwietnik

KWIETNIK

 

Zastanów się co masz w domu, co może być wykorzystane na kwiecistą dekorację mieszkania, tarasu, ogrodu! Może stary bubel, na którego często patrzysz będzie ozdobą Twojego domu! Bardzo jesteśmy ciekawe Twoich pomysłów 🙂

 

Close
%d bloggers like this: