Pompon z tiulu – bohater wnętrza!

Delikatny, prosty ale miły dla oka i po prostu piękny! Pompon z tiulu. Zakochałam się w nim podczas urządzania pokoju dla Jasia. Zrobiłam wtedy żółty pomponik 🙂 Dzisiaj wracam do niego i zamierzam wyprodukować ich więcej. Posłużą mi jako dekoracja przyjęcia organizowanego przeze mnie z okazji chrzcin małego urwisa, który to nawet pomagał przy ich tworzeniu 🙂

Korzystając z tej okazji chcę podzielić się z Tobą prostym sposobem na zrobienie takiego pompona, a zajmie to tylko 15 minut!

Nic u mnie nie może się zmarnować, więc wykorzystałam wyszperane skrawki tiulu, które idealnie się do tego nadały (jest przy nich trochę pracy ale warto!). Poza tym, odszukałam także swój welon ze ślubu… Na początku było mi go trochę szkoda, ale z drugiej strony do sukni ślubnej zajrzałam po raz pierwszy od 6 lat! Po co ma się więc marnować? A może czekał właśnie na tą chwilę? 🙂 Moment sentymentu i wspominek był, ale czas zacząć tworzyć pompony!

Potrzebne rzeczy:
  • Tiul – może być w rolce – wygodniej będzie go zawijać (znajdziesz na allegro w różnych rozmiarach). Koszt to ok. 3 zł za rolkę 9m o szerokości 15 cm.
  • Tasiemki – jeśli chcesz aby Twój pompon wisiał. Koszt to ok. 5 zł za całą szpulę.
  • Nożyczki.
  • Książki – tym razem nie do czytania 🙂 W różnych wielkościach, jeśli chcemy stworzyć różnej wielkości pompony. Zaraz się dowiesz po co Ci będą potrzebne!

Pompon z tiulu

Czas wykonania 1 pomponu:

około 15 minut. Oczywiście z czasem idzie już zdecydowanie szybciej:)

Poziom trudności:

bardzo łatwe

Pompon z tiulu – Krok 1.

Odetnij podłużny, cienki kawałek tiulu i zostaw go na później do związania pomponu. Następnie wybierz książkę, która będzie determinować średnicę pompona. Na książkę nawiń tiul, a jeśli chcesz, żeby pompon był gęstszy – nawiń tiul około 20 razy. Wszystko zależy od Twoich upodobań, bądź ilości materiału.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Pompon z tiulu – Krok 2.

Teraz zdejmij nawinięty tiul z książki trzymając go cały czas jedną ręką. Złap go w pół i przewiąż go wcześniej odciętym kawałkiem materiału.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Dzięki temu powstanie śliczna kokarda.

 

Pompon z tiulu – Krok 3.

Nożyczkami przetnij  brzegi tiulowej kokardy z dwóch stron.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

Pompon z tiulu – Krok 4.

Przytnij wszelkie nierówności, które powstały na brzegach.

Pompon z tiulu

Wyrównaj brzegi

Taki oto twór powinien Ci wyjść:

Pompon z tiulu

To już w zasadzie koniec.

 

Pompon z tiulu – Krok 5.

Pozostaje Ci tylko rozdzielić każdy kawałek tiulu palcami, nadając mu kształt kuli. Na tym etapie możesz przyciąć nierówności, które Ci jeszcze pozostały. Wstążką przewiąż  pompon w miejscu jego związania i gotowe!

Pompon z tiulu gotowy. Teraz Twoim zmartwieniem pozostaje wybór miejsca przywieszenia tego oto słodkiego pomponika, aby cieszył oko 🙂

Jak widzisz – wykonanie takiego pompona (ostatnio bardzo modnego) zajmuje chwilę! Oczywiście można kupić gotowy, ale satysfakcja z samodzielnie wykonanej ozdoby jest zdecydowanie większa 🙂 I będziemy to powtarzać jak mantrę przy każdym poście z zakresu Zrób To Sam 🙂

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć gotowych już pomponików, które zamieszkały w pokoiku Jasia. Co sądzisz o takiej dekoracji? Gdzie byście ją umieścili?

A czy Ty próbowałeś tej metody na pompon z tiulu? A może masz swój tajemniczy sposób?