15 - Pomysł na korę!
DIY,  Upcycling

Pomysł na korę!

W połowie marca wybrałam się z moją przyjaciółką do malowniczej miejscowości w Beskidach Śląskich – do Wisły. Potrzebowałam kilku dni odpoczynku i odcięcia się od pracy, telefonów, internetów i szeroko rozumianej rzeczywistości. Każdy chyba raz na jakiś czas musi zrobić taki „reset”, aby móc później pruć do przodu 😉

Złaziłyśmy się bardzo, aż na samą myśl bolą mnie nogi. Ale oprócz tego wspaniałego ruchu i nachapania się ogromnej ilości powietrza w miłym towarzystwie, wyjazd ten dał mi jeszcze jeden prezent! Podczas spaceru, tuż przed nami na dróżce leżały spore kawałki kory. Ktoś mógłby pomyśleć – „no wariatka drzewo z lasu wynosi”, ale uwierz mi – od razu widziałam w tym inspirację na zrób to sam 🙂 Natura tak pięknie udekorowała korę wewnątrz drzewa, że nie mogłam tego nie docenić. Pozbierałyśmy, więc tyle pięknych kawałków ile się dało, a do tego obok znalazłyśmy dorodne szyszki, które po prostu na nas czekały! A dziś pzredstawiamy Ci nasz pomysł na dekoracje z kory!

Przypadek? Czy przeznaczenie? 🙂

dekoracje z kory
Takie cuda znalazłam!
dekoracje z kory
Kora drzewna od wewnątrz

I co z nimi zrobić?

Już mówię!

 

Krok 1 – wyczyść i umyj korę

Korę możesz oczyścić z farfocli delikatnym pędzlem, albo szczoteczką do zębów, ale najlepiej zamocz ją w wodzie bez żadnych dodatków chemicznych i przetrzyj subtelnie szczoteczką.

dekoracje z kory dekoracje z kory

dekoracje z kory

 

Krok 2 – Przytnij boki

Kora po wyschnięciu ma tendencję do zaginania się, więc delikatnie obetnij nożykiem zbyt wielkie boki.

dekoracje z kory

dekoracje z kory
Wyczyszczona kora

 

Krok 3 – posmaruj korę lakierem

Gdy już kawałki wyschną (warunek konieczny) posmaruj je lakierem akrylowym do drewna (koszt ok. 25 zł za puszkę 750ml z OBI). Najpierw z jednej strony, potem z drugiej, a następnie nałóż kolejną warstwę. Odłóż do wyschnięcia.

dekoracje z kory dekoracje z kory dekoracje z kory

 

Tak wygląda piękna polakierowana i wyschnięta kora! Cudo prawda?

dekoracje z kory

dekoracje z korydekoracje z korydekoracje z kory

Wykonanie całości nie trwa długo, samo lakierowanie – kilka lub kilkanaście minut, najwięcej czasu zajmuje wyschnięcie kory, ale jeśli położysz ją na świeżym powietrzu, na słoneczku – wyschnie w try miga!

 

Krok 4 – Dekoracje z kory  !

Tak powstałe kawałki kory stanowią przepiękną dekorację nawet, jeśli nic do niej nie włożysz. Ja przedstawię Wam jednak kilka pomysłów na udekorowanie stołu korą z wypełnionym wnętrzem.

 

1. Kora i znalezione w lesie szyszki

dekoracje z kory dekoracje z kory

 

2.Kora idealna na tealighty…

dekoracje z kory dekoracje z kory

 

3.Piasek dekoracyjny, kilka muszelek i świeczka..

dekoracje z kory dekoracje z kory

 

4.Kora ze świeczkami i solą do kąpieli..

dekoracje z kory dekoracje z kory

 

5.Wypełnij korę naturalnymi gadżetami – orzechami, pistacjami.. albo mniej zdrowo – cukierkami! To delikatna i elegancka podstawka akurat na przyjście gości 🙂

dekoracje z kory dekoracje z kory

 

6.Włóż suszki!

dekoracje z kory dekoracje z kory

Co sądzisz o takiej naturalnej ozdobie stołu/pokoju? A może masz inny pomysł na dekoracje z kory? Podziel się swoją opinią, jest dla nas ważna 🙂

Close
%d bloggers like this: