Wiosenny wystrój wnętrz

Co prawda do kalendarzowej wiosny jeszcze 3 tygodnie, to jednak ja już mam dosyć zimy. Chciałabym ją przegnać i zaprosić do domu wiosnę. I mimo, że słoneczko niechętnie wychodzi zza chmur, to u mnie go nie brakuje 🙂 A wszystko dzięki prostym dodatkom! Przedstawiam mój pomysł na wiosenny wystrój wnętrz.

Naprawdę niewiele potrzeba, aby totalnie zmienić wystrój wnętrz. Poniżej kilka trików:

 

1. Wiosenny wystrój wnętrz – Obrusy, obrusiki

Niby oczywiste, ale chyba nie dla każdego. Zmień swój standardowy obrus na wyraźny i kolorowy. Albo na starym jasnym połóż pastelowe podkładki. Świetnie zda lekcję również bieżnik np. w kolorze jasnej zieleni.

Takie dekoracje możesz:

  • kupić (ja np. kupiłam pastelowe podkładki w Pepco za 4,99 zł/szt);
  • zrobić – wytnij np. kwadrat wybranego materiału i obszyj zakładki na maszynie (po prostu! Podwinięta serweta lub bieżnik!).

 

2. Wiosenny wystrój wnętrz – Świeczki

Świeczki nadają się do praktycznie każdego rodzaju dekoracji. Wystarczy zmieniać je według okazji np. z czerwonych bożonarodzeniowych na wiosenne zielone!

Takie dekoracje możesz:

  • kupić (czy w Ikei, czy w Pepco, czy Jysku, czy jakimkolwiek sklepie z dekoracjami wnętrz);
  • zrobić – i tu przypominam nasz post „jak zrobić świeczkę w domu?„. Właśnie z tego przepisu skorzystałam i z jednej starej dużej zielonej świeczki wykonałam kilka pastelowych świeczek w słoiczkach. Wystarczy dodać kokardkę i gotowe!

wiosenny wystrój wnętrz

 

3. Wiosenny wystrój wnętrz -Kwiaty

Chyba nie trzeba mówić, że kwiaty to oczywista dekoracja na wiosnę 🙂

 

4. Wiosenny wystrój wnętrz- Szklane kule

Bardzo uroczym akcentem w dekoracji domu są szklane kule. Wyglądają jak bombki i tak naprawdę mogą być wykorzystywane na każdą okazję. Świetnie się spisują na Boże Narodzenie, czym innym można je wypełnić na Wielkanoc, a czym innym w przypadku dekoracji ślubnej. Kupiłam je dawno na allegro. A dziś włożyłam do nich główkę róży, kilka listków i cytrynę 🙂 Ale to tylko propozycja.

 

5.Wiosenny wystrój wnętrz – Poszewki na poduszkę

Zmień kolor poduszek kupując lub szyjąc poszewki w innym kolorze 🙂

Na wiosnę: zielony, żółty, fioletowy – KOLOROWY 🙂

wiosenny wystrój wnętrz

 

6. Wiosenny wystrój wnętrz – Owoce

Banalny pomysł na dekorację. Włóż do przeźroczystej miski owoce w wiosennym kolorze. Ja włożyłam cytryny i gruszki, ale mogą być też limonki, pomarańcze, grejpfruty, czy jabłuszka 🙂

wiosenny wystrój wnętrz

 

I na koniec kilka zdjęć. Niestety aparat nie jest w stanie odzwierciedlić tego jak to fantastycznie wygląda na żywo, ale uwierzcie – wiosna zawitała u mnie w salonie 🙂

 

wiosenny wystrój wnętrz
wiosenny wystrój salonu

wiosenny wystrój wnętrz

 

A Ty jaki masz pomysł na obudzenie wiosny ? 🙂 Podziel się swoimi „trikami” na wypędzenie zimy z domu.