img 0264 - Proste dekoracje Wielkanocne część I
DIY,  Wielkanoc DIY

Proste dekoracje Wielkanocne część I

Ile razy zapisywałaś listę rzeczy do zrobienia przed Świętami, która ciągnęła się bez końca? Tyle trzeba posprzątać i ogólnie „zrobić”, że brakuje czasu na spokojną aurę  i udekorowanie domu, aby poczuć klimat Świąt! Każdy jest zabiegany:  praca, obowiązki, dzieci – czyli codzienność . Ja miałam tak bardzo często. Tym razem jednak postaram się i będzie inaczej! Pudło z ozdobami wielkanocnymi wystawiłam już  pod koniec lutego i systematycznie wena dawała o sobie znać. Przedstawię Ci dziś zatem mój sposób na „proste dekoracje Wielkanocne„. Teraz mogę się pochwalić efektem końcowym, a przyznam się, że nie wymagało to ode mnie za dużo pracy, jeśli już to cierpliwości męża, który w tym czasie zajmował się małym Jasiem:)

Proste dekoracje Wielkanocne – Kwitnące gałązki z przywieszkami

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

Na początek (może trochę banalne) zawieszki na gałązkach. Wyróżniają się tym, że owe kwitną! Trzy gałązki Forsycji zerwane i wstawione do domu w wazonie z wodą  prezentują się pięknie. Jedna uwaga, aby szybko nie zwiędły zróbcie to maksymalnie tydzień przed świętami – moje już niestety zaczynają przekwitać:(

Koszt:

Jeśli nie masz żadnych przywieszek (jajka, kurczaki itd.) z  poprzedniego roku, to kwestia zakupu chociaż 2 różnych zestawów. W biedronce czy pepco to cena ok. od 3 do 8 zł za zestaw.

 

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Koszyk rozmaitości

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

Koszyczek (może być od święconki), kilka jajek zrobionych w zeszłym roku metodą Decoupage (o tej metodzie wspominałyśmy w poprzednim wpisie) oraz odświeżony białą farbą zając czekają już na święta!

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Zając w pomarańczowej trawie

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

On też jest już gotowy na święta i pilnuje pisanek 😉 Taką trawę możesz kupić chociażby w pepco (koszt ok. 4 zł) w różnych kolorach, a starczy Ci jej na kilka dekoracji. Jeśli masz więcej czasu, możesz pociąć w paski papier kolorowy lub bibułę – efekt będzie ten sam.

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Wielkanocny stroik

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

Na koniec stroik, który czeka na przywieszenie na zewnątrz jako ozdoba drzwi wejściowych. Kilka wplecionych kwiatków (sztucznych), kawałek wstążki i jajo jako główny bohater, który został przyczepiony drucikiem. Takie cudo 🙂

Wszystkie dekoracje możesz wykonać z rzeczy, które na pewno masz w domu, a tylko drobne dokupić – przydadzą się za rok;)

 

Jeśli masz już gotowe swoje dekoracje to pokaż je! Jesteśmy ciekawe również Twojej inwencji twórczej 😉

 

Jeśli interesuje Cię więcej Wielkanocnych wpisów, wpadaj po więcej TUTAJ 🙂

Oraz na nasz Newsletter, gdzie oprócz dodatkowych newsów, pomysłów otrzymasz od nas fajne grafiki 😉

 

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.

 

 

Close
%d bloggers like this: