Proste dekoracje Wielkanocne część II

Święta już coraz bliżej, więc przedstawiamy kolejne pomysły na proste dekoracje Wielkanocne! Nie wymagają one zbyt wiele czasu, a większość materiałów na pewno znajdziesz u siebie w domu. Do dzieła!

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Jajko w roli głównej

W zwykłej doniczce umieściłam trochę pomarańczowej trawy (jeszcze  została z poprzednich dekoracji; kupiona w pepco). Do tego dodałam jajko styropianowe ozdobione metodą decoupage, kilka pików do dekoracji i gotowe! Jajko jako symbol życia na pierwszym planie!

 

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Jajka i jajeczka

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

Korzystając z opakowania po jajkach, paru dekoracji, gotowych barwników (kupionych w Biedronce na bazie naturalnych składników za ok. 6 zł) i szablonów (czas przecież goni) wyszła taka ozdoba Wielkanocnego stołu. Kilka jajek ma już zapewnione miejsce w moim koszyczku Wielkanocnym 🙂

Uwaga! Barwniki mogą pobrudzić blat więc koniecznie przykryjcie go czymś, ręcznik papierowy też się przyda.

 

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Przeźroczyste jajka Wielkanocne

To bardzo wdzięczna i prosta dekoracja. Wymaga jedynie zakupu dwóch połówek przeźroczystych jaj, a środek jaja wypełniasz tym, co masz w domu – kurczaczki, zajączek z poprzedniego roku, czy jajeczko, które zostało zrobione na podstawie tego wpisu -> LINK.

 

Wszystko zostało przyklejone klejem na gorąco, a z zewnątrz udekorowane tasiemką. Tak powstałe dekoracje możesz powiesić w oknie, albo sprezentować bliskim!

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

Po bardzo dokładne instrukcje zapraszam tutaj, gdzie w ten sam sposób udekorowałam przeźroczyste bombki na święta.

Koszt jajka plexi to max – 4,5 zł/2 połówki. Standardowo kupiłam je tutaj.

 

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Wielkanocny wianek w nowej odsłonie

Baza wianka została kupiona przeze mnie w pepco, za około 20 zł i służy mi już drugie święta. Tym razem dodałam sztuczne kwiaty do ozdoby (nie będą się sypać na głowę jak przekwitną), tasiemkę znalazłam w pasmanterii (najlepiej 2 rożne szerokości, cena zależy od ilości zakupionych metrów i jej szerokości, mnie kosztowała około 5 zł) plus gotowe dekoracje do przywieszenia.

 

Potrzebne rzeczy

 

Pozostaje tylko poprzeplatać tasiemki z przywieszkami przez wianek i zawiązać na supełek. Szerszą tasiemkę wykorzystałam do przywiązania wianka do lampy. Można to zrobić w kilka chwil i wianek gotowy, gorzej ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do powieszenia go tak, żeby nie uderzyć w niego głową 🙂 ale da się to zrobić:)

 

 

U nas święta zawitały do domu, dekoracje są już przygotowane i cieszą oczy 🙂 Przed nami już tylko szykowanie potraw na Wielkanocny stół.

Jeśli jeszcze nie znasz naszego drugiego wpisu na temat prostych dekoracji Wielkanocnych, to zapraszamy Cię tutaj 🙂

Mamy nadzieję, że oba wpisy z prostymi dekoracjami okażą się pomocne 🙂

A po jeszcze więcej wielkanocnych inspiracji wpadaj tutaj -> LINK.

 

A może zostaniesz u nas na dłużej? 🙂

Dzięki zapisowai na Newsletter, otrzymasz nasze dodatkowe pomysły oraz super grafiki 😉

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.