19 1 - Proste dekoracje Wielkanocne część II
DIY,  Wielkanoc DIY

Proste dekoracje Wielkanocne część II

Święta już coraz bliżej, więc przedstawiamy kolejne pomysły na proste dekoracje Wielkanocne! Nie wymagają one zbyt wiele czasu, a większość materiałów na pewno znajdziesz u siebie w domu. Do dzieła!

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Jajko w roli głównej

W zwykłej doniczce umieściłam trochę pomarańczowej trawy (jeszcze  została z poprzednich dekoracji; kupiona w pepco). Do tego dodałam jajko styropianowe ozdobione metodą decoupage, kilka pików do dekoracji i gotowe! Jajko jako symbol życia na pierwszym planie!

 

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Jajka i jajeczka

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

Korzystając z opakowania po jajkach, paru dekoracji, gotowych barwników (kupionych w Biedronce na bazie naturalnych składników za ok. 6 zł) i szablonów (czas przecież goni) wyszła taka ozdoba Wielkanocnego stołu. Kilka jajek ma już zapewnione miejsce w moim koszyczku Wielkanocnym 🙂

Uwaga! Barwniki mogą pobrudzić blat więc koniecznie przykryjcie go czymś, ręcznik papierowy też się przyda.

 

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Przeźroczyste jajka Wielkanocne

To bardzo wdzięczna i prosta dekoracja. Wymaga jedynie zakupu dwóch połówek przeźroczystych jaj, a środek jaja wypełniasz tym, co masz w domu – kurczaczki, zajączek z poprzedniego roku, czy jajeczko, które zostało zrobione na podstawie tego wpisu -> LINK.

 

Wszystko zostało przyklejone klejem na gorąco, a z zewnątrz udekorowane tasiemką. Tak powstałe dekoracje możesz powiesić w oknie, albo sprezentować bliskim!

 

Proste dekoracje Wielkanocne

 

Po bardzo dokładne instrukcje zapraszam tutaj, gdzie w ten sam sposób udekorowałam przeźroczyste bombki na święta.

Koszt jajka plexi to max – 4,5 zł/2 połówki. Standardowo kupiłam je tutaj.

 

 

Proste dekoracje Wielkanocne – Wielkanocny wianek w nowej odsłonie

Baza wianka została kupiona przeze mnie w pepco, za około 20 zł i służy mi już drugie święta. Tym razem dodałam sztuczne kwiaty do ozdoby (nie będą się sypać na głowę jak przekwitną), tasiemkę znalazłam w pasmanterii (najlepiej 2 rożne szerokości, cena zależy od ilości zakupionych metrów i jej szerokości, mnie kosztowała około 5 zł) plus gotowe dekoracje do przywieszenia.

 

Potrzebne rzeczy

 

Pozostaje tylko poprzeplatać tasiemki z przywieszkami przez wianek i zawiązać na supełek. Szerszą tasiemkę wykorzystałam do przywiązania wianka do lampy. Można to zrobić w kilka chwil i wianek gotowy, gorzej ze znalezieniem odpowiedniego miejsca do powieszenia go tak, żeby nie uderzyć w niego głową 🙂 ale da się to zrobić:)

 

 

U nas święta zawitały do domu, dekoracje są już przygotowane i cieszą oczy 🙂 Przed nami już tylko szykowanie potraw na Wielkanocny stół.

Jeśli jeszcze nie znasz naszego drugiego wpisu na temat prostych dekoracji Wielkanocnych, to zapraszamy Cię tutaj 🙂

Mamy nadzieję, że oba wpisy z prostymi dekoracjami okażą się pomocne 🙂

A po jeszcze więcej wielkanocnych inspiracji wpadaj tutaj -> LINK.

 

A może zostaniesz u nas na dłużej? 🙂

Dzięki zapisowai na Newsletter, otrzymasz nasze dodatkowe pomysły oraz super grafiki 😉

Oh no...This form doesn't exist. Head back to the manage forms page and select a different form.
Close
%d bloggers like this: