Kolorowe kłosy na Wielkanoc

Zaczynamy cykl Wielkanocnych dekoracji!

Święta już za pasem, a nie można zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. U mnie zawitała nie tylko wiosna, ale i Wielkanoc puka do drzwi! Nawał obowiązków, tych codziennych związanych z przygotowaniem Wielkanocnych potraw sprawia, że brakuje nam czasu na przystrojenie domu, a przecież to dekoracje sprawiają, że czujemy święta.  Najlepszym rozwiązaniem są te, które przygotujemy łatwo i szybko. Przedstawiamy kolorowe kłosy na Wielkanoc!

Aby stworzyć wyjątkowe kolorowe kłosy będziemy potrzebować:
  • Kłosy;
  • Nożyczki;
  • Bibuła;
  • Nitka;
  • Szklanka;
  • Ołówek.

1

Czas wykonania:  

Jeden kłos to około 10 min pracy, w zależności ile chcemy nałożyć płatków bibuły.

Poziom trudności:

Łatwe

Koszt:

Kłosy można zerwać na polu, a bibuła w zależności od ilości kolorów kosztuje ok. 4 zł/szt.

Kolorowe kłosy na Wielkanoc – Krok 1.

Złóż bibułę na kilka brytów i odrysuj koło za pomocą szklanki, następnie je wytnij. W ten sposób masz nie jedno, a co najmniej 10 sztuk takich kółek.

Kolorowe kłosy na Wielkanoc – Krok 2.

Wycięte koła natnij w  4 miejscach. Jeśli zrobisz to na wszystkich kółkach za jednym razem zaoszczędzisz czas. Teraz najważniejsze: przy pomocy kciuka i palca wskazującego przytrzymaj uprzednio przygotowaną formę, a nacięte 4 brzegi skręć.

Kolorowe kłosy na Wielkanoc – Krok 3.

Tak zakręcone kółka bibuły nadziej na kłos. Jeśli chcesz „nawlec” pojedyncze kółko, wystarczy że nakłujesz kłos, a jeśli zdecydujesz się na wersję szybszą – delikatnie zrób dziurkę nożyczkami i nałóż kilka kółek na raz.

Krok 4.

Całość naszej kłosowej konstrukcji ściśnij u nasady kłosa i za pomocą nitki zwiąż je sobą. Tak wykonane kłosy możesz włożyć do wazonu, albo powiesić na wcześniej ściętych gałązkach, które jak zakwitną będą dodatkową dekoracją.

Proste prawda?? Zapraszamy też na naszego Facebooka 😉

Miłego dnia!