kolaz - Karnawałowe szaleństwo!
DIY,  Okolicznościowe DIY

Karnawałowe szaleństwo!

W Sylwestra, czy karnawał nie może zbraknąć specjalnie przygotowanych do tego dekoracji! Czas więc na maski karnawałowe! Można je kupić gotowe w sklepie, ale można też stworzyć własne, oryginalne i pasujące do stroju 🙂 W tym celu możesz oczywiście wykorzystać rzeczy z recyklingu i to co masz w szafie. Czas na karnawałowe szaleństwo!

Co potrzebne?
  • Sztywny karton po soku, lub zwykły sztywny karton;
  • Nożyczki;
  • Ołówek;
  • Klej biurowy i klej na gorąco;
  • Wstążeczki, materiały, koronki i inne bibeloty do przystrojenia naszej maski;
  • Nożyk do tapet (można kupić w Castoramie).

 

Czas wykonania:

max 30 minut.

Poziom trudności:

bardzo łatwe.

Koszt:

0 zł.

 

Maski karnawałowe – Krok 1.

 

Wzór maski możesz narysować samemu lub pobrać tutaj :

Szablon 1 lub Szablon 2

Wytnij i odrysuj kształt maski na sztywnym kartonie. Ja wykorzystałam karton po soku. Użyj nożyka do tapet (chyba, że masz bardzo ostre nożyczki) wzdłuż odrysowań (pod spód koniecznie podłóż jakąś deseczkę np. starą deskę do krojenia, aby nie zarysować blatu). W ten sposób podstawa maski jest gotowa.

 

Maski karnawałowe

 

Maski karnawałowe – Krok 2.

 

Przygotuj tło całej maski z wybranego materiału. Dotnij go do kartonu zostawiając tzw. margines (na zakładki na lewej stronę) i sklej klejem biurowym lub na gorąco. Następnie wytnij nożykiem miejsce na oczy i zawiń materiał. Zaklej go po lewej stronie, dzięki temu brzegi kartonu nie będą widoczne.

 

 

Maski karnawałowe – Krok 3.

 

Teraz czas na najprzyjemniejszą część czyli dekorację maski! Najpierw koniecznie rozplanuj gdzie i co przykleisz, bo po włączeniu kleju na gorąco nie będzie czasu na przymiarki 😉

 

 

Maskę możesz przymocować do patyczka od szaszłyków, aby móc ja trzymać. Ja wybrałam tasiemki do związania z tyłu głowy, które przykleiłam z dwóch stron maski. Dzięki czemu mam wolne ręce i mogę się swobodnie bawić! 🙂

 

 

Poza tym poniżej przedstawiam również prosty pomysł na „karnawałowe gadżety” 😉

 

 

Czas na karnawałowe szaleństwo!

 

A Ty jak spędzasz karnawał?Opisz, z chęcią się dowiemy! 🙂

 

Close
%d bloggers like this: