zaglowka - Ścienne malowanki!
DIY,  Wyposażenie wnętrz

Ścienne malowanki!

Na pewno wiele z Was chciałoby mieć swój unikalny wzór na ścianie. Jednak często takiej tapety, czy naklejki na ścianę nie można znaleźć w sklepach. Wtedy pozostaje jedno – ZRÓB TO SAM! 🙂 My przedstawiamy dziś nasz wzór na ścianę do namalowania!

Moja przyjaciółka, upragnęła sobie rysunek żaglówki w pokoiku jej oczekiwanego dziecka. Akurat w pokoju przewodzi motyw morski,  więc wybór idealny! Poprosiła mnie o pomoc w malowaniu.

Generalnie dobrze jest taki rysunek skądś „przerysowywać”, więc najlepiej znajdź jakiś obrazek czy zdjęcie, na którym będziesz się wzorować.

Co potrzebne?
  • Ołówek;
  • Gumka;
  • Farby akrylowe;
  • Pędzle różnej grubości;
  • Wolna ściana do pomalowania ;);
  • Fantazja!
Koszt:

Musisz kupić tak naprawdę tylko farby akrylowe, których koszt to ok. 3,5 zł/20 ml. Wiadomo, że im większy rysunek, tym większa pojemność farb potrzebna. Mi jednak wystarczyły takie małe tubki na żaglówkę.

Trudność:

Trudne.

Czas wykonania:

W zależności od wielkości rysunku. Żaglówkę namalowałam w dwa popołudnia (wraz z wyschnięciem).

 

Zaczynamy!!

 

Wzór na ścianę do namalowania – krok 1.

Szkic.

To jest najtrudniejszy moment. Trzeba zacząć. Najgorsze są pierwsze kreski 🙂

Warto jednak najpierw zaznaczyć sobie w prostokącie/kwadracie/kole pole, na którym będzie stworzone Twoje malowidło.

Później zaś należy fragment po fragmencie przerysowywać obrazek. Trzeba jednak zachować proporcje. Najlepiej zmierz długość danej kreski wzorowanego zdjęcia i przełóż ją np. 3 razy większą na ścianę. Nie jest do tego potrzebny centymetr. Ja mierzyłam długością ołówka.

 

 

Wzór na ścianę do namalowania – krok 2.

Pierwsza warstwa.

Gdy już masz szkic, czas na farby! Zmieszaj farby akrylowe do uzyskania wybranego koloru (możesz na próbę narysować kreskę na ścianie i sprawdzić, czy kolor Ci odpowiada) i nałóży pierwszą warstwę każdego fragmentu. Najpierw pociągnij farbę po konturach najmniejszym pędzelkiem, dalej wypełnije wnętrze większym.

 

 

Wzór na ścianę do namalowania – krok 3.

Druga warstwa.

Gdy już farba wyschnie, możesz nałożyć jej kolejną warstwę. Tutaj jest moment na dopieszczanie szczegółów, na cieniowanie, na wszelkie poprawki i drobnice 🙂

Efekt:

 

Rysunek – rzecz gustu to jasne, choć mam nadzieję, że słodka żaglóweczka Ci się podoba. Nam jednak chodzi przede wszystkim o to, aby zachęcić Cię do własnoręcznej pracy. To wcale nie takie skomplikowane, a może przynieść jedyny, upragniony efekt, nie mówiąc już o satysfakcji!!

Close
%d bloggers like this: