Piki nie tylko na wieczór sylwestrowy!

Dekoracje sylwestrowe nie są zazwyczaj jakoś specjalnie wyszukane. Najczęściej są to balony, serpentyny i kolorowe czapeczki 🙂 Nie daj Boże konfetti, które trzeba sprzątać z każdego zakątka mieszkania.. W tym roku pomyślałam sobie, że całkiem fajnym pomysłem mogą być piki na Sylwestra, na wykałaczkach. Można je powtykać do kanapek, przekąsek, muffinek na stole, a pracy naprawdę nie jest dużo!

Co jest potrzebne?
  1. Przede wszystkim musicie stworzyć arkusz w Wordzie, w którym wkleicie znalezione w internecie wybrane obrazki. Najlepiej w tabeli, aby było równo. Ja znalazłam bardzo ciekawą stronkę, z której można bezpłatnie ściągać tego typu ilustracjie: LINK.
  2. Poza tym klej biurowy;
  3. Wykałaczki;
  4. Nożyczki.

 

Piki na sylwestra

 

Koszt:

Całkowity koszt to tak naprawdę 0 zł, no wykałaczki kosztują 2 zł. Jeśli nie masz drukarki to dochodzi koszt wydruku w punkcie ksero.

Czas pracy:

ok. 30 min.

Poziom trudności:

Proste jak drut!

 

Piki na sylwestra! – Krok 1.

 

Jak widzisz każdy obrazek trzeba stworzyć do pary, aby był widoczny z dwóch stron. Gotowe arkusze wydrukuj i wytnij obrazki.

 

Piki na sylwestra

 

Piki na sylwestra! – Krok 2.

Następnie wystarczy tylko skleić parę ilustracji, a pomiędzy fragmenty włożyć wykałaczkę, docisnąć i gotowe!!!

 

Piki na sylwestra

 

Gotowe piki włóż do przekąsek.

 

Ale oprócz Sylwestra są inne okazje, również idealne na piki!! Na przykład wieczór panieński lub coraz modniejsze baby shower vel. bociankowe :D.

 

Piki na wieczór panieńskiPiki na baby shower

 

Życzymy Ci szampańskiej zabawy Sylwestrowej! A przede wszystkim wszystkiego co najlepsze w Nowym Roku! Oby był bardzo przychylny i spełnij wszystkie Twoje marzenia 🙂